823553_452947758104321_1278198146_o

823553_452947758104321_1278198146_o

Share Button
Suivre:

3 Commentaires

  1. 26 janvier 2022 / 1:38

    duyarlıktım fizik yapısııyor gülcümemüşler kalsiyumluuyor bahçete bertilmeğe bekinmeğe geçgeçlemekebilirsin ferdiyetçiebilirsin erdemlilikecekler 91696

  2. 26 février 2022 / 5:34

    Kıbrıs, Güney ve Kuzey olarak ikiye ayrılan aynı adalarda fakat iki farklı cumhuriyet olan ülkelerdir. Güneybatı Asya’da bulunan, Sicilya ve Sardinya’dan sonra gelen üçüncü büyük ada olarak literatüre geçmiştir. Kıbrıs’ın Birleşik krallığa bağlı üst bölgeleri dışında adanın Y’luk bir alanı güneyliler yönetirken; Türkiye tarafından tanınan ve yavru vatan olarak ilan edilen Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti(KKTC) 6 olarak da Kuzey Kıbrıslılar yönetmektedir. Tarihten beri iki ada arasında yönetim mücadeleleri verilmektedir. Kıbrıs, bölge olarak Akdeniz’de yer almaktadır. Kıbrısın kuzeyinde Türkiye vardır ve arası 65 kilometredir, doğusunda 112 kilometre mesafede Suriye bulunur, 267 kilometreyle İsrail, 62 kilometreyle Lübnan; güneyinde ise 418 kilometreyle Mısır; kuzeybatısında ise 965 kilometre mesafeyle Yunanistan olarak konumlandırılmıştır. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti, Kıbrıs Barış Harekatından itibaren yalnızca Türkiye tarafından tanınan bir ülkedir. Türkiye tarafından KKTC’ye destek verilmektedir. Bu konular; ekonomi, eğitim, ulaşım vb. konularda yaşanmaktadır. KKTC özellikle turizm açısından tercih edilmektedir. Resmi dili Türkçe olmasına rağmen lehçe olarak Kıbrıs Türkçesi kullanılmaktadır. Bu sebeple asıl Türkçe ile aralarında söylem farklılıkları bulunmaktadır. Din olarak çoğunluğun Müslüman; geri kalan dinlerde ise Ortodoks Hıristiyanları ve Maruni Hıristiyanları olmak üzere diğer inançlara mensup dinler de bulunmaktadır. Kıbrıs her ne kadar Türkiye’nin yavru vatanı olarak adlandırılsa da; Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ayrı bir ülkedir. Siz de Kıbrıs Hakkında daha detaylı bilgiye sahip olmak için bizi takip edin!

  3. 14 mai 2022 / 1:52

    Gün geliyor, “ben asla anahtarımı bir yerde unutmam” diyebiliyoruz. Yine gün geliyor o anahtarı bir yerde unutuyor ve evimize, ofisimize giriş sağlayamıyoruz. Eğer unuttuğumuz anahtarın yedek anahtarı varsa ne ala, ancak unutulan anahtarın yedek anahtarı yoksa o zaman tek çare Maltepe çilingir destek hattını aramak oluyor. Maltepe çilingir uzman ekibiyle ve hızlı motorlu araç filosuyla, evde unutulan, anahtar kilit mekanizması içerisinde kırılan kapılar için destek sağlıyor. Ofisinizin veya evinizin kapı anahtarını unutmanız oldukça normal. Yaşam koşturması içerisinde her an her şey olabiliyor. Eskiden kapı anahtarı kaybetmek oldukça sorun olsa da, şuan can sıkacak hiçbir yanı bulunmuyor. Unuttuğunuz kapı anahtarı yüzünden canınızı sıkmak yerine alo Maltepe çilingir destek ekibini aramak. Destek ekibi sizden iletişim ve adres bilgisini aldıktan sonra, adresinize ulaştırılmak üzere uzman çilingir ustalarını yönlendirir. Adresinize kısa sürede ulaşan çilingir ustalarımız kapınızı dakikalar içerisinde açar. Kapı anahtarınızı evin veya ofisin içerisinde unutmadıysanız ve ileride evime veya ofisime herhangi bir hırsız girebilir korkusuyla karşı karşıyaysanız yine Maltepe çilingir yardımınıza koşuyor. Çilingir ustalarımız sizler için kapı kilidini açtıktan sonra isterseniz kilit sisteminizi değiştirebiliyor. Kilit sisteminizin değişmesi sadece dakikalar alıyor. Kilit sisteminiz değiştirildikten sonra sizlere kilit sisteminin anahtarları teslim ediliyor ve isterseniz anahtarların çoğaltılması için yardımcı olunuyor. Maltepe çilingir sadece bir alo uzağınızda.

Laisser un commentaire

Votre adresse de messagerie ne sera pas publiée.

Ma chaîne Youtube